Home ForumProjekty WsparciePosłuchaj Radia
forum galeria kontakt


Marzenia i Projekty...

 
Kiedy 11 lat temu rozpoczynaliśmy pracę wśród bezdomnych, naszym marzeniem było znalezienie choć maleńkiego mieszkanka, gdzie moglibyśmy się z nimi spotykać, rozmawiać, modlić. Gdzie w "awaryjnych" sytuacjach chociaż kilka osób mogłoby znaleźć schronienie. I było to marzenie, na ówczesne czasy, zupełnie nie realne. No bo przecież to miasto Kraków, no bo przecież nie mamy ani grosza, nikt nas nie zna, nikt o nas nie słyszał.
A że ideały piękne? No to co. Wielu ma piękne pomysły, wzniosłe cele, kolorowe marzenia …
A jednak !
Zaczęło się od maleńkiego mieszkanka na poddaszu, bez wody, z toaletą piętro niżej.
Całe 16 metrów kwadratowych!
A potem były kolejne jedno, drugie i trzecie mieszkanie w tej kamienicy. Wynajmowane za remont, za wymianę stolarki, za nowe instalacje.
Tak doszliśmy do 220 metrów kwadratowych i przez ponad 8 lat słynna "Zamkowa" była miejscem schronienia, miejscem leczenia duchowych i nie tylko duchowych ran, dla ponad 400 bezdomnych mężczyzn, kobiet, dzieci.
Coraz śmielej marzyliśmy o czymś więcej i dzisiaj wynajmujemy budynek byłego komisariatu Policji o łącznej powierzchni użytkowej 330 metrów kwadratowych, z ogródkiem, garażami, tuż przy pięknym, starym parku, w pięknej, cichej i spokojnej dzielnicy Krakowa.
I dalej marzymy!
Po pierwsze, by móc nabyć ten budynek na własność.
Najprawdopodobniej już niedługo właściciele będą zmuszeni wystawić go na przetarg a my, jak zwykle, nie mamy ani grosza… Ale przecież wokół nas jest tylu wspaniałych ludzi, o wrażliwych, ochotnych do dawania sercach, którzy mają i takie, i o wiele większe możliwości. Więc marzymy dalej i coraz śmielej! Bo przecież pilnie potrzeba "Domu Łazarza" dla kobiet!
Bezdomnych, bezradnych, przerażonych, skrzywdzonych.
Bo przecież pilnie potrzeba "Domu Łazarza" dla bezdomnych rodzin! Dziś bezdomność rodziny oznacza najczęściej jej rozbicie, jej całkowite zniszczenie.
Gdzie indziej trafia, ojciec, gdzie indziej matka, gdzie indziej dzieci … I po rodzinie!
Potrzeba jest naprawdę pilna!
Może chcesz marzyć razem z nami i razem z nami modlić się o realizację tych marzeń?
Może zarazisz swoimi marzeniami tych, którzy mogą pomóc? Odwagi!
Dołącz do nas! Marz razem z nami! A będziemy oglądać prawdziwe cuda!
  © 2010 Dom Łazarza. All rights reserved