Home ForumProjekty WsparciePosłuchaj Radia
forum galeria kontakt

Pomóż nam pomagać innym

 

Nasi podopieczni najbardziej cenią to, co jest w Waszych i naszych sercach. Tak jest naprawdę!
Ale są też rachunki do zapłacenia,wcale nie małe, które nie mogą czekać. Są bieżące potrzeby, które choć minimalne, to niestety kosztują.
Ot, proza życia….
Dlatego też ośmielamy się zamieścić tu również numer naszego konta bankowego.
Tym bardziej, że to bardzo dobra lokata!
Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo.
( Przypowieści Salomona 19,17)

Z poważaniem:
Podopieczni "Domu Łazarza" w Krakowie

Stowarzyszenie Dobroczynne "Betlejem"
Nr konta: ING BS O/Kraków 84-1050-1445-1000-0022-3352-9748
SWIFT: INGBPLPW


Pomóż nam kupić ten dom!


Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym Sponsorom za materiały budowlane i elementy wyposażenia, które od Nich otrzymaliśmy, ale wiemy też, że "Dom Łazarza" zaistniał głównie dzięki ogromnemu zapałowi i zaangażowaniu naszych podopiecznych.
Wykonywali REMONT ( zobacz zdjęcia ) byłego Komisariatu Policji z największą starannością a jednocześnie z nieomal młodzieńczym zapałem. Chociaż znam ich tyle lat, to byłem zdumiony , i oni sami chyba też, jak ta robota dosłownie paliła im się w rękach. Pracowali jak "na swoim", jak wreszcie dla siebie.
Zobaczyli jak ich nieśmiałe marzenia stają się rzeczywistością. Do dzisiaj, codziennie podziwiamy ich wielką staranność w gospodarowaniu tym budynkiem, w dbałości o jego stan techniczny, o estetykę, o otoczenie, o ogródek. Nauczyli się szanować swoją i cudzą pracę, nauczyli się dzielić z innymi tym co mają najlepsze.
Czy ten dom będzie kiedyś nasz? Czy po raz kolejny w życiu zostaniemy bezdomnymi?
W znacznej mierze zależy to dziś od Was, drodzy Sponsorzy.
Pamiętajcie o nas!

Pilnie potrzebujemy opału na zimę!

Drodzy Przyjaciele!
Szybkimi krokami zbliża się zima, która i w tym roku zapowiada się na długą i ostrą, a my ciągle nie mamy węgla na zimę!
Przygotowaliśmy już bardzo duże zapasy drzewa opałowego, ale dla pieca C.O. to nie wystarczy.
Nasz dom nie tylko daje całodobowe schronienie dla ponad 30 mężczyzn, ale też jest, szczególnie w okresie jesienno -zimowym, ogrzewalnią dla wielu zziębniętych, wychłodzonych i często bardzo schorowanych bezdomnych.
Każdej zimy w Polsce z powodu wychłodzenia umiera na ulicach 100 – 200 bezdomnych. Może w tym roku, wspólnie wykradniemy śmierci przynajmniej kilkudziesięciu?
Pamiętajcie o nas!
Podopieczni i opiekunowie Domu Łazarza w Krakowie.

Stowarzyszenie Dobroczynne "Betlejem" ul. Lubomirskiego 7A , 31-509 Kraków Nr konta: ING BS O/Kraków 84-1050-1445-1000-0022-3352-9748 z dopiskiem "Opał na zimę" SWIFT: INGBPLPW
 
 
  © 2010 Dom Łazarza. All rights reserved